top of page
İş Hayatında Özgürlük-1/2
İş Hayatında Özgürlük-1/2

29 Oca Paz

|

Zoom

İş Hayatında Özgürlük-1/2

Sabahları kalkıp işe giderken mutsuz oluyor, çalışırken geçirdiğin vakti hayatından çalıyor gibi hissediyorsan ya da iş bulmak, işe başlamakla ilgili tıkanıklıklar yaşıyorsan bu workshop serisi tam bunun için hazırlandı.

Yer & Zaman

29 Oca 2023 20:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Yaşadığımız sorunların asıl kaynağı her zaman kendi zihnimiz, gerisi sadece sonuç. Zihnimizle çalıştığımızda nedeni değiştirerek sonucu değiştiriyoruz. Sonra seçenekler sınırsız, bize kalan sadece istediğimizi seçmek! Bunun dışındaki tüm çözüm sandıklarımız sadece varolan problemi başka yere taşımaya yarar. Çünkü sorunun kaynağı hala oradadır. O yüzden tek başına dış koşulları değiştirmek sadece geçici bir rahatlama sağlar. Biz zihnimizi değiştirene kadar benzer sorun başka insanlarla, başka zamanlarda tekrar eder. Yüksek bilinci iş hayatına uygulamak, iş hayatınızdan başlayarak hayatınızın tümünü dönüştürmek istiyorsanız bu çalışmayı kaçırmayın!

İş hayatında yaşanan sorunlar hayatımızın her alanını etkiliyor. Aile ilişkilerimizi, sağlımızı, sosyal hayatımızı, finansal durumumuzu, her şeyi! Duygusal olarak o kadar aşağı çekiyor, yaşanan ana ve olmakta olanlara karşı o kadar körleştiriyor ki sevdiklerimizle geçireceğimiz zamandan çaldığımızı fark etmiyoruz, yanlarında oluyoruz belki ama aklımız iş hakkındaki sorunlarla, kaygılarla o kadar meşgul oluyor ki ne onları gerçekten dinliyoruz ne de en iyi versiyonumuzu paylaşıyoruz sevdiklerimizle. Biriktirdiğimiz stres ve geleceğe dair umutsuzluk hastalık olarak yansıyor bedenimize. Güne mutsuz başlayıp, mutsuz bitiriyor, yılların geçip gidişini seyrediyoruz. Yaşadığımız tatminsizliği gidermek için gereksiz şeylere büyük paralar harcıyoruz. Önümüze çıkan fırsatları görmüyoruz. Hayallerimizden vazgeçiyoruz. Öylesine yaşayıp gidiyoruz.

İş bulamamak da çalıştığımız işte mutlu olmamak da zihnimizdeki kalıplar ve onun sonucunda oluşan duygusal yüklerle ilgili.  O yüzden zihni limitli inançlardan, duygusal yüklerden, koşullanmalardan arındıracak 4 farklı zihin dönüşüm tekniği kullanacağız. Duygusal yükleri temizlemesi için nefes ve meditasyon çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalar sürekli geçmiş ya da gelecekte yaşayan zihni şu ana getirecek ve açık bir görüş kazandıracak, ezbere yaşamayı, tepkisel ve dürtüsel karar almayı bırakmayı sağlayacak. Sizi çabalama ve yapma döngüsünden çıkarıp, varoluşunuzu deneyimlemenizi sağlayacak.  Tekniklerin temel amacı kendi gücümüzle bağlantıya geçmek. O noktada kendimizi tam ve bütün hissediyor ve bulunduğumuz anda var olmanın tadını çıkarmaya başlıyoruz. Hem de net olduğumuz için gideceğimiz yönü biliyor, kendi gücümüzü hissettiğimiz için de ilk zorlukta bırakıp geri donmuyoruz. Bu da hayatta yaşamak istediğimiz deneyimleri yaşamamızı mümkün kılıyor.

Bu dünyada aldığımız sonuçlar ne yaptığımız kadar nasıl bir bilinç haliyle yaptığımızla ilgili. Yani hem içsel hem dışsal yolculuğumuzun kalitesi bilincimizi ne kadar yükselttiğimize bağlı. O yüzden bu çalışma kaynağı yani zihnimizi dönüştürmek üzere. Bu olduğu anda seçenekler zaten sınırsız, istediğimizi seçmekte özgürüz.

Çalışacağımız birkaç ana başlık:

Yaptığımız işe, çalışmaya, hayata, kendimize, iş arkadaşlarımıza vs. verdiğimiz anlamlar

Değerlerimiz

Kendimizi güçsüz ya da yetersiz hissettiğimiz alanlar

Duygular – tetiklenmeler

Bıkkınlık – Başarısızlık korkusu – Gelecek endişesi

Otorite kavramı ile ilişkimiz

Kök inançlar

Korkudan zihninden sevgiye geçiş

Kayıt için: (3 haftalık toplam ücret 2500 TL) 

https://iyzi.link/AIzM2g

Yurtdışı ödemeler için Paypal ve Kredi kartı opsiyonu var, e-mailden ulaşabilirsiniz: isilaksakal@gmail.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page